ATÖLYE HAKKINDA

Müzik, kelimelerle anlatılamayan duygu ve düşüncelerin nota ve sesler yardımıyla anlatımıdır.  En yoğun duygularını kelimelerle anlatmakta bazen zorlanır insan.

Bu sefer hikayelerimizi dans ederek, şarkı söyleyerek ve oynayarak anlatacağız. Müzikal showcase ile sonlandıracağımız atölyemizin bu macerasına birlikte başlamaya var mısınız?

Atölye kayıt formu için tıklayın.

Detaylı bilgi için:

info@tiyatropangar.com

DERSLER

Oyunculuk dersinin amacı; öğrencinin kendini ifade etme, sunum becerilerini ve sahne özgüvenini geliştirmektir. Bu derslerde kişiye önce kendini sonra çevreyi tanıma ve farkındalığı arttırma anlatılacaktır. Sonra bu farkındalığı, oyunculukta nasıl kullanacağı oyunlar ve egzersizler ile anlatılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Bu dersin amacı, bir bütünleştirici müzikal tiyatroyu biraz daha iyi kavramak, kendi içerisindeki stiller, yöntem ve durumları daha iyi incelemektir, ayrıca diğer derslerde çalıştırılan materyaller (dans , şarkı) bu derste oyunculuk tarafından, hikaye anlatma amacı ile ele alınır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Şan dersinin amacı; öğrenciye müzik kulağı ve müzik temeli aşılamaktır. Dersler öncelikle ses, nefes, beden rahatlaması ile başlar. Ardından ders sürecinde üç farklı müzikal dönemi incelenecek ve uygulanacaktır. Bu şekilde öğrencilere bir müzik parçasının nasıl çalışılacağı öğretilecektir. Seçilecek parçalar solo veya düetlerden oluşacaktır .

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Dans dersinin amacı öğrencilerin koordinasyon ve kinestetik becerilerini geliştirmektir. Ayrıca geçmişten bugüne müzikal dansı ve stiller öğretilecek, ve en önemlisi de koreografların dışavurumları ve dansları ile anlattıkları hikayeler incelenecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Demet Evgar ve Tuğrul Tülek zaman zaman diğer eğitmenlerimize katılarak bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

KURS BİLGİLERİ

DERS BAŞLAMA TARİHİ: 23 MART 2019
DERS SÜRESİ: 12 HAFTA, TOPLAM 96 SAAT
DERS GÜNLERİ: CUMARTESİ – PAZAR
DERS SAATLERİ: 16:00 – 20:00
MEKÂN: BAHÇEŞEHİR KOLEJİ NAKKAŞTEPE 50. YIL KAMPÜSÜ
KONTENJAN: 20 KİŞİ
SON BAŞVURU: 21 MART 2019