MEDİTATİF DANS

Meditatif Dans, doğu ve batı teknikleri senteziyle vücut ve zihin ilişkisini geliştiren, kasları tekrar örerek doğru duruşu yapılandıran bir sanat ve sağlık programıdır.
2000 senesinden bu yana binlerce katılımcıya doğru duruşun ve hareket sisteminin inceliklerini öğreten Meditatif
Dans, İtalya’dan İsviçre’ye ve Yunanistan’a, Amerika Kaliforniya Üniversitesi’nden Türkiye’deki hastanelere ve üniversitelere kadar tüm ülkede ve dünyada davetler alarak, programlar sundu.

Tekniğin yaratıcısı ve eğitmeni Sinan Temizalp, klasik bale ve jimnastik altyapısı ve araştırma
grubuyla on yılı aşkın sürdürdüğü araştırmalarla duruşa bağlı birçok hastalığı yenerken, vücut zihin dengesi konusunda yepyeni bir bakışla gelişim yakaladı.
Bir dans tekniği olarak Meditatif Dans, ileri seviye gruplarda akrobatik akışkan ve estetik bir dans tekniği ve esinini Sufilerden alan hareket meditasyonu uygular.

MEDİTATİF DANSLA SINIRSIZ GELİŞİM

-Meditatif Dans; doğal sağlık ve hareket metotları ile vücuda hayat verir. Hücreleri yeniler. Doğu batı sentezi vücut disiplinleri, dans ve hareket teknikleri ile bedeni eğitir, zihinsel konsantrasyon ve arınma sağlar.

Meditatif dans sentezi ile doğru duruşun, doğru omurga kullanımının tüm incelikleri ortaya dökülür. Dik duruş için gerekli olan yalnızca güçlü kaslar değil, güven duygusu, motivasyon ve esnekliktir. Meditatif Dans projesi, insanın köklerine, bilinçaltına ulaşır; odaklanma teknikleri ve hareket metotları ile zihni doğru duruşa odaklar.

Programda yer alan odaklanma teknikleri ve meditasyonlar; hareket kombinasyonları ve duruşlar, vücut farkındalığı ve hareket bilinci sağlar ve yabancılaşma duygusunu önler. Meditasyon ve ifade çalışmaları sonucunda, kişinin sosyal duruşu ve sunum yetenekleri gelişirken; duygu hazinesi çözülür; iç dünyası özgürleşir.

Yere basıştan, baş, boyun ve çene üçgenine, omuz, diz gibi hassas bölgelerden bel ve sırt gibi sinir sistemi merkezlerimize kadar doğru kullanım teknikleri vücuda adapte edilir, böylece sağlık ve ifade kazanılır. Sırtı ve üst bedeni bloke eden gerginlikler ve güçsüzlükler, yerini rahatlamış, esnemiş bir vücuda bırakır. Sinir sistemini hırpalayan ve omurgaya zarar veren tüm duruş bozuklukları, kas yapılandırma, uzama, esneme, odaklanma ve nefes çalışmalarıyla kökten iyileşir.

Meditatif Dans, başlangıç seviyede Beden Terapi ve Yenilenme Programı sunarak, yapısal değişim ve doğal sağlık kazandırır.

KURS BİLGİLERİ

BAŞLAMA TARİHİ: 7 MART 2017

DERS SÜRESİ: 3 AY

GÜN: SALI

SAAT: 19.30

KONTENJAN: 15 KİŞİ

Detaylı bilgi için:

info@tiyatropangar.com

EĞİTMEN

Sinan Temizalp

Profesyonel jimnastik ve Devlet Konservatuarı Bale eğitiminin ardından Meditatif Dans tekniği sentezini kurarak, doğu ve batı tekniklerini beden ve zihin gelişiminde tutarlı bir şekilde bir araya getiren, tekniğin felsefesini tasavvuf felsefesinin esnekliğinden ve açıklığından alarak, beden ve zihin gelişiminde sınırsız ilerlemenin sırlarını araştıran Sinan Temizalp, 2000 senesinden bu yana binlerce öğrenciye bu tekniği sundu. Avrupa’nın 30 ülkesinden ve Amerika’daki üniversitelerden davetler alan Sinan Temizalp, tekniği küresel olarak tanıtmaktadır.
Türkiye’de de Ege Tıp fakültesinden Acıbadem hastanesine, birçok üniversite, tiyatro ve stüdyoda teknik programlar veren Sinan Temizalp’in tekniği tıp alanında tescilli olup, duruşa bağlı olarak oluşan sinir sıkışmaları, sırt sorunlarını ve ağrılarını geçirmekte, ayrıca iç hastalıklar için de nefes ve doğru hareket bilgisi ile kalkan oluşturmaktadır.